Sághy Marianne Kolozsváron

Sághy Marianne a Láthatatlan Kollégium és a Bolyai Társaság közös meghívottja volt.

Kollégánk elnökként vezette a magyar nyelv és irodalom tantárgyversenyt

A közoktatás legrangosabb magyar nyelv és irodalmi vetélkedője március 30. és április 2. között Kolozsváron zajlott.

privát mészöly

március 31-én, szombaton délután 5 órától az Eminescu amfiteátrumban vetítjük.a privát mészöly (2011) magyar dokumentumfilmet, utána beszélgetés a film alkotóival, Gerőcs Péterrel és Dér Asiával

Könyvvásár a Bölcsészkaron

Március 26-29. között könyvvásárra kerül sor a Magyar Tanszék előterében.

Tengelyi László vendégtanári előadásai

Március 12-én 18,30-tól: A cselekvés narratív értelmezése
Március 13-án 14 órától: Necessity of a Fact in Aristotle and in Phenomenology

Új írástudás

2012. április 28–29: Szakmai műhely pedagógusoknak a médiaismeret és online műveltség taníthatóságáról

A második félév órarendje

Elérhető a második félév órarendje minden évfolyam és csoport számára a magyar szakon.

Lezárult a román szakosok hungarológiai jellegű tárgya

A román irodalmár mesteri képzés meghívására tartott hungarológiai-összehasonlító irodalomtudományi tárgy az utóbbi évtizedek első olyan alkalma, amikor román hallgatók kötelező tárgy keretei között találkozhattak a magyar irodalommal. A tárgy gazdája T. Szabó Levente volt.

Diékszenátori választások

A szenátori tisztségre pályázók névsora és más fontos információk a BBTE diákjainak honlapján:

Az első félév vizsgái és pótvizsgái

Pillanatokon belül vizsgád van és nem emlékszel arra, hogy hol? Kattints és minden kiderül.

Egyetemi választások 2012

A Bölcsészettudományi Kar szenátusi helyére pályázik tanszékünk tagja, T. Szabó Levente, programja elolvasható itt:

Sok sikert kívánuk!

Copernicus ösztöndíjak

Részképzés Berlinben, Hamburgban vagy Münchenben

Próbamunka, szakmai gyakorlat

Próbamunka, szakmai gyakorlat a Best Trad fordítóirodában.

Szajbély Mihály vendégelőadásai

A neves szegedi professzort december 16-án két előadás erejéig is vendégül látja intézetünk.

A Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet és a Babeş-Bolyai Tudományegyetem 5. Nyílt Napja

Az 5. Nyílt Nap témája: A kolozsvári magyar egyetemi oktatás jelene és jövőbeli lehetőségei

Könyvbemutató: Drámaszövegek metamorfózisa

A munkatársunk által szerkesztett Drámaszövegek metamorfózisa. Kontaktustörténetek című kiadvány bemutatójára december 6-án kerül sor.