A második félév órarendje

Elérhető a második félév órarendje minden évfolyam és csoport számára a magyar szakon.

Lezárult a román szakosok hungarológiai jellegű tárgya

A román irodalmár mesteri képzés meghívására tartott hungarológiai-összehasonlító irodalomtudományi tárgy az utóbbi évtizedek első olyan alkalma, amikor román hallgatók kötelező tárgy keretei között találkozhattak a magyar irodalommal. A tárgy gazdája T. Szabó Levente volt.

Diékszenátori választások

A szenátori tisztségre pályázók névsora és más fontos információk a BBTE diákjainak honlapján:

Az első félév vizsgái és pótvizsgái

Pillanatokon belül vizsgád van és nem emlékszel arra, hogy hol? Kattints és minden kiderül.

Egyetemi választások 2012

A Bölcsészettudományi Kar szenátusi helyére pályázik tanszékünk tagja, T. Szabó Levente, programja elolvasható itt:

Sok sikert kívánuk!

Copernicus ösztöndíjak

Részképzés Berlinben, Hamburgban vagy Münchenben

Próbamunka, szakmai gyakorlat

Próbamunka, szakmai gyakorlat a Best Trad fordítóirodában.

Szajbély Mihály vendégelőadásai

A neves szegedi professzort december 16-án két előadás erejéig is vendégül látja intézetünk.

A Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet és a Babeş-Bolyai Tudományegyetem 5. Nyílt Napja

Az 5. Nyílt Nap témája: A kolozsvári magyar egyetemi oktatás jelene és jövőbeli lehetőségei

Könyvbemutató: Drámaszövegek metamorfózisa

A munkatársunk által szerkesztett Drámaszövegek metamorfózisa. Kontaktustörténetek című kiadvány bemutatójára december 6-án kerül sor.

Újrateremtett világok. Írások Cs. Gyimesi Éva emlékére. A kötet bemutatója Kolozsváron

2011. december 9-én kerül sor a Minerva Művelődési Egyesület előadótermében az Újrateremtett világok. Írások Cs. Gyimesi Éva emlékére című kötet bemutatójára.

A Glasgowi Egyetem nemzetközi MA programjának ösztöndíjai

A Glasgowi Egyetem nemzetközi MA program ösztöndíjait hallgatóink figyelmébe ajánljuk.

Szilágyi-Gál Mihály vendégelőadásai

Szilágyi-Gál Mihály, az ELTE Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetének oktatója A szólásszabadság kérdésköre címmel órákat tart az Erasmus program keretében a BBTE Bölcsészkarán.

November 21-én 6-tól Háy János estje az Eminescu teremben

A János Zsigmond Unitárius Kollégium, a Láthatatlan Kollégium és a Pánik Színilabor meghívására Kolozsvárra érkezik Háy János író, költő, képzőművész.

Szerettel várunk a Háy-event rendezvénysorozatra!

Próza-workshop

2011. december 9–11. között (péntek–vasárnap) az Echinox folyóirat intenzív próza-workshopokat szervez.

Kőszeghy Péter és Jankovics József előadásai a vendégtanár-program keretében

A régi magyar irodalom ismert kutatói, az MTA Irodalomtudományi Intézetének aligazgatója és a Balassi Kiadó igazgatója lesznek vendégelőadóink ezen a héten.