XIV. ERDÉLYI TUDOMÁNYOS DIÁKKÖRI KONFERENCIA

2011. május 13-án, pénteken lesz az ETDK. Az irodalomtudományi dolgozatok három szekciója: Irodalomtörténet, Irodalom és társadalom: intermediális olvasatok valamint Test, nemiség, narráció és kánon a kortárs magyar irodalomban.

Jean-Jacques Rousseau : eszmék, hatások. Konferencia

Tanszékünk társszervezésében nemzetközi konferenciára kerül sor  Jean-Jacques Rousseau : eszmék, hatások (L’héritage de Jean-Jacques Rousseau : idées, effets) címmel

Szilágyi Zsófia előadásai kortárs prózáról és készülő Móricz-monográfiájáról

Pénteken, május 6-án Szilágyi Zsófia, az ELTE tudományos munkatársa, a Kalligram folyóirat szerkesztője, Móricz-kutató tart vendégelőadásokat a Bölcsészkaron a tanszék meghívására.

RODOSZ-konferencia tizenkettedszerre is

Partnerszervezetünk, a Romániai Magyar Doktoranduszok és Fiatal Kutatók Szövetsége tizenkettedik alkalommal tartja meg tudományos seregszemléjét, amelyet örömmel ajánlunk irodalommal foglalkozó mesteriseink és doktori hallgatóink figyelmébe is.

Fontos díjakat nyertek el szakunk irodalmár diákjai az OTDK-n

A jubileumi, 30-ik alkalommal, Egerben megrendezett Országos Tudományos Diákköri Konferenciáról Deák Zsuzsa, Lőrentz Éva-Noémi és Xantus Boróka tért haza fontos díjjal. Díjnyertes dolgozataik Gábor Csilla, Korondi Ágnes, Selyem Zsuzsa és T. Szabó Levente szakirányításával készültek.

1872-ben alapított szakunk újabb nemzedéke végez

A ballagási ünnepségre május 21-én 12 órától kerül sor a kar amfiteátrumában. Az ünnepet az Unicante Egyetemista Kórus teszi bensőségesebbé.

Tanítási rend a húsvéti szünidő után

Mivel a szünidő hete nem számít tanítási hétnek, május 2-7. között az előadásokat és a szemináriumokat a páros heti órarend szerint tartjuk az egész karon.

Könyvtári nyitvatartás a húsvéti szünetben

A húsvéti tanulmányi szünetben ideiglenesen módosul a tanszéki könyvtár nyitvatartása. Természetesen könyvtárosaink ebben az időszakban is örömmel állnak hallgatóink rendelkezésére.

Indul az Erasmus-pályázatok időszaka

Megjelentek az idei kiírások a karon és a magyar nyelv és irodalom szakot működtető két tanszéken is.

Csorba Dávid előadása Apafi Mihály temetéséről

Április 11-én 16 órától Csorba Dávid, a Nyíregyházi Főiskola tanára, a régi magyar irodalom avatott kutatója tart előadást Apafi Mihály temetése címmel a Dézsi teremben

„Kit érdekel az irodalom-rizsa?”(Esti)

Április 8-9, Bölcsészkar, Bezdechi terem. Kit érdekel az irodalom-rizsa? És mire jó egyáltalán? A Magyar Irodalomtudományi Tanszék évi házikonferenciája

Aki Kaurismäki és elődei

Tanszékünk társszervezésében Aki Kaurismäki és elődei címmel többnapos előadás- és vetítéssorozatot tartanak Tuomo Lahdelma és Jarmo Valkola, a Jyväskyläi Egyetem tanárai.

Helyneveink érdekességei, tanulságai, népi magyarázatai

Hallgatóink, végzetteink, érdeklődők figyelmébe ajánljuk az Anyanyelvápolók Szövetsége 2010. évi anyanyelvi pályázatát.

K. Horváth Zsolt előadásai

K. Horváth Zsolt előadásai az irodalom, a művészetek és a társadalom metszéspontjairól.

Figyelem! Figyelem!

www.kosztolanyioldal.hu pályázatot ír ki, irodalmi témában. Pályázni lehet bármilyen szépirodalmi alkotással, lírai és prózai művekkel.

Kányádi András előadása és könyvbemutatója

Egykori munkatársunk, a párizsi INALCO jelenlegi tanára volt a vendégünk.