Erasmus ösztöndíjak a 2012/13-as tanévre. A pályázatok eredménye

Nemcsak eredményt hirdetünk, hanem újabb szegedi, pécsi, párizsi helyeket ajánlunk második körben! Ne maradj le róluk!

Hello Wood alkotótábor

Május 18-ig jelentkezhetsz a dédestapolcsányi, júliusi összművészeti alkotótáborba

EMIL-est a Bölcsészkaron

Az Erdélyi Magyar Írók Ligája irodalmi estet szervez 2012. április 26-án a Brassai teremben. Az est házigazdája Egyed Emese.

Díszdoktori címet kapott Egyed Emese

A 66 éves Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem jubileumi ünnepségén tüntették ki kollégánkat.

Intézetünkben is megjelentek az új Erasmus-kiírások

Intézetünk Párizsba, Budapestre, Pécsre, Szegedre és Jyväskylä-be hirdet meg ösztöndíjakat alapképzéses, mesteris és dokrandus hallgatóink számára.

Emlékkonferencia Bod Péter születésének 300. évfordulóján

Munkatársaink részvételével Nagyenyeden és Magyarigenben rendeznek tanácskozást.

Collegium Talentum - Pályázati felhívás

A Collegium Talentum 2012-ben is felvételt hirdet, és tevékenységét újabb határon túli hallgatók felvételével, a támogatott tehetséges fiatalok számának bővítésével folytatja.

Székely Csaba nyerte az Örkény-drámapályázatot

Alumnusunk, a magyar szak egykori végzettje Bányavíz címet viselő drámájával aratott újabb sikert. Gratulálunk neki!

Sághy Marianne Kolozsváron

Sághy Marianne a Láthatatlan Kollégium és a Bolyai Társaság közös meghívottja volt.

Kollégánk elnökként vezette a magyar nyelv és irodalom tantárgyversenyt

A közoktatás legrangosabb magyar nyelv és irodalmi vetélkedője március 30. és április 2. között Kolozsváron zajlott.

privát mészöly

március 31-én, szombaton délután 5 órától az Eminescu amfiteátrumban vetítjük.a privát mészöly (2011) magyar dokumentumfilmet, utána beszélgetés a film alkotóival, Gerőcs Péterrel és Dér Asiával

Könyvvásár a Bölcsészkaron

Március 26-29. között könyvvásárra kerül sor a Magyar Tanszék előterében.

Tengelyi László vendégtanári előadásai

Március 12-én 18,30-tól: A cselekvés narratív értelmezése
Március 13-án 14 órától: Necessity of a Fact in Aristotle and in Phenomenology

Új írástudás

2012. április 28–29: Szakmai műhely pedagógusoknak a médiaismeret és online műveltség taníthatóságáról

A második félév órarendje

Elérhető a második félév órarendje minden évfolyam és csoport számára a magyar szakon.

Lezárult a román szakosok hungarológiai jellegű tárgya

A román irodalmár mesteri képzés meghívására tartott hungarológiai-összehasonlító irodalomtudományi tárgy az utóbbi évtizedek első olyan alkalma, amikor román hallgatók kötelező tárgy keretei között találkozhattak a magyar irodalommal. A tárgy gazdája T. Szabó Levente volt.