Az irodalom levéltári forrásai

Román kollégáink idei konferenciájának nyitóelőadását meghívott munkatársunk tartja.

Rousseau –korabeli metszetek tükrében

A május 31-én az Egyetemi Könyvtár Különgyűjteményi Osztályán nyíló tárlatot Egyed Emese mutatja be.

Nyilvános a vendégtanári pályázat eredménye

Ősztől új magyarországi vendégtanár érkezik intézetünkbe a Balassi Bálint Intézet révén.

Kiváló hallgatók kerestetnek

Tehetséges mesteris hallgatóink támogatását is szolgálja a Kiváló Hallgatói Ösztöndíj.

Elkezdődött a végzős hallgatók vizsgaidőszaka

Megjelent a végzős hallgatók vizsgáinak összesített kari nyilvántartása.

Nagy érdeklődés az irodalomtudomány iránt az Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencián

Újra az ETDK legnépszerűbb tudományága volt a magyar irodalomtudomány, a két szekcióban hallgatóink komoly eredményeket értek el.

A Libri szerzői a Bölcsészkaron

Három érdekfeszítő új Libri-kötet szerzőjét látjuk vendégül: alumnusunk, Szabó Róbert Csaba, illetve Papp Sándor Zsigmond és Benedek Szabolcs új könyvéről folyik majd az eszmecsere

Fiatal írók felolvasóestje Ottlik Géza születésének 100. évfordulóján

Fiatal írók, köztük hallgatóink és alumnusaink olvasnak fel május 16-án

A láma visszavág

Május 19-i műhelybeszélgetés fiatal budapesti és kolozsvári kritikusokkal az ÚjNautilus és intézetünk szervezésében

Sebestyén Péter találkozik olvasóival

A szező legújabb könyveit Bodó Márta és Egyed Emese mutatja be.

Erasmus ösztöndíjak a 2012/13-as tanévre. A pályázatok eredménye

Nemcsak eredményt hirdetünk, hanem újabb szegedi, pécsi, párizsi helyeket ajánlunk második körben! Ne maradj le róluk!

Hello Wood alkotótábor

Május 18-ig jelentkezhetsz a dédestapolcsányi, júliusi összművészeti alkotótáborba

EMIL-est a Bölcsészkaron

Az Erdélyi Magyar Írók Ligája irodalmi estet szervez 2012. április 26-án a Brassai teremben. Az est házigazdája Egyed Emese.

Díszdoktori címet kapott Egyed Emese

A 66 éves Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem jubileumi ünnepségén tüntették ki kollégánkat.

Intézetünkben is megjelentek az új Erasmus-kiírások

Intézetünk Párizsba, Budapestre, Pécsre, Szegedre és Jyväskylä-be hirdet meg ösztöndíjakat alapképzéses, mesteris és dokrandus hallgatóink számára.

Emlékkonferencia Bod Péter születésének 300. évfordulóján

Munkatársaink részvételével Nagyenyeden és Magyarigenben rendeznek tanácskozást.

Collegium Talentum - Pályázati felhívás

A Collegium Talentum 2012-ben is felvételt hirdet, és tevékenységét újabb határon túli hallgatók felvételével, a támogatott tehetséges fiatalok számának bővítésével folytatja.

Székely Csaba nyerte az Örkény-drámapályázatot

Alumnusunk, a magyar szak egykori végzettje Bányavíz címet viselő drámájával aratott újabb sikert. Gratulálunk neki!

Sághy Marianne Kolozsváron

Sághy Marianne a Láthatatlan Kollégium és a Bolyai Társaság közös meghívottja volt.

Kollégánk elnökként vezette a magyar nyelv és irodalom tantárgyversenyt

A közoktatás legrangosabb magyar nyelv és irodalmi vetélkedője március 30. és április 2. között Kolozsváron zajlott.