A tanárképzés új szabályai címszavakban

Szakértő kollégáink segítségével hallgatóink számára címszavakban összefoglaljuk a tanárképzést érintő változásokat

A Láthatatlan Kollégium felvételit hirdet

A felvételi interjúra október 19-én 18 órától kerül sor.

A minisztérium friss értékelése szerint karunk az ország legjobbja a szakmában

Az utóbbi évtizedek első hivatalos rangsorolása értelmében nemcsak egyetemünk végzett élhelyen, hanem a kolozsvári bölcsészettudományi szakok is: az ország legjobbjai a tegnap kibocsátott hivatalos dokumentum értelmében.

Tanévnyitó ünnepség

Örömmel hívjuk kedves hallgatóinkat és minden érdeklődő vendégünket az új egyetemi év hivatalos évnyitójára szakunkon.

Megtekinthetők az első félév órarendjei

Véget ért az önfeledt vakáció: megjelent az első félév órarendje az alap- és a mesteri képzésben résztvevők számára.

A 2011/2012-es tanév szerkezete

Kíváncsiaknak, érdeklődőknek és tervezgetőknek: íme az új egyetemi év szerkezete karunkon.

Nyelv és kultúra a változó régióban - VII. Nemzetközi Hungarológiai Kongresszus

Augusztus 22 és 27 között Kolozsvár lesz a helyszíne az ötévenként megrendezett Hungarológiai Kongresszusnak.

Végzőseink disszertációt védenek

Számos alapképzősünk és mesterisünk áll utolsó próbatétele, disszertációja megvédése előtt. A esemény nyitott, minden érdeklődőt szívesen látunk.

Mesterképzős nyílt nap

A Magyar nyelvészeti és irodalomtudományi tanulmányok  mesteri program (BBTE Filológia Kar) elsőéves hallgatói nyílt napon mutatják be munkáikat.

Szépíró Díj 2011

A Szépíró Díjat 2011-ben Marno Jánosnak (vers), Garaczi Lászlónak (próza) és Veres Andrásnak (esszé/kritika) ítélte oda a Társaság tagjai által választott kuratórium (Radics Viktória, Selyem Zsuzsa és Tarján Tamás).

Indul a nyári vizsgák évada

Ha a kari honlapon még nem találtad meg a vizsgák kari szintű beosztását, akkor segítünk neked. Töltsd le tőlünk az összefoglaló táblázatot!

Az Unicante egyetemi kórus évzáró koncertje

A számos énekes kedvű magyar és finn szakos hallgatót és alumnust is soraiban tudó, a magyar nyelv és irodalom szakon rendszeresen fellépő kórus június 7-én tartja évzáró koncertjét.

Diákjaink újabb sikerei az ETDK-n

Diákjaink újra szép számban és sikeresen szerepeltek az Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencián: a magyar irodalomtudomány az egyik legnépszerűbb tudományágnak bizonyult 2011-ben.

Elhunyt Cs. Gyimesi Éva

Tanárunk, kollégánk, barátunk, tanszékünk újraalapítója tragikus hirtelenséggel hunyt el 66 éves korában. Május 28-án, szombaton 13 órakor, a Házsongárdi temető nagykápolnájától kísérjük örök nyugalomra.

XIV. ERDÉLYI TUDOMÁNYOS DIÁKKÖRI KONFERENCIA

2011. május 13-án, pénteken lesz az ETDK. Az irodalomtudományi dolgozatok három szekciója: Irodalomtörténet, Irodalom és társadalom: intermediális olvasatok valamint Test, nemiség, narráció és kánon a kortárs magyar irodalomban.

Jean-Jacques Rousseau : eszmék, hatások. Konferencia

Tanszékünk társszervezésében nemzetközi konferenciára kerül sor  Jean-Jacques Rousseau : eszmék, hatások (L’héritage de Jean-Jacques Rousseau : idées, effets) címmel