Megtekinthetők az első félév órarendjei

Véget ért az önfeledt vakáció: megjelent az első félév órarendje az alap- és a mesteri képzésben résztvevők számára.

A 2011/2012-es tanév szerkezete

Kíváncsiaknak, érdeklődőknek és tervezgetőknek: íme az új egyetemi év szerkezete karunkon.

Nyelv és kultúra a változó régióban - VII. Nemzetközi Hungarológiai Kongresszus

Augusztus 22 és 27 között Kolozsvár lesz a helyszíne az ötévenként megrendezett Hungarológiai Kongresszusnak.

Végzőseink disszertációt védenek

Számos alapképzősünk és mesterisünk áll utolsó próbatétele, disszertációja megvédése előtt. A esemény nyitott, minden érdeklődőt szívesen látunk.

Mesterképzős nyílt nap

A Magyar nyelvészeti és irodalomtudományi tanulmányok  mesteri program (BBTE Filológia Kar) elsőéves hallgatói nyílt napon mutatják be munkáikat.

Szépíró Díj 2011

A Szépíró Díjat 2011-ben Marno Jánosnak (vers), Garaczi Lászlónak (próza) és Veres Andrásnak (esszé/kritika) ítélte oda a Társaság tagjai által választott kuratórium (Radics Viktória, Selyem Zsuzsa és Tarján Tamás).

Indul a nyári vizsgák évada

Ha a kari honlapon még nem találtad meg a vizsgák kari szintű beosztását, akkor segítünk neked. Töltsd le tőlünk az összefoglaló táblázatot!

Az Unicante egyetemi kórus évzáró koncertje

A számos énekes kedvű magyar és finn szakos hallgatót és alumnust is soraiban tudó, a magyar nyelv és irodalom szakon rendszeresen fellépő kórus június 7-én tartja évzáró koncertjét.

Diákjaink újabb sikerei az ETDK-n

Diákjaink újra szép számban és sikeresen szerepeltek az Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencián: a magyar irodalomtudomány az egyik legnépszerűbb tudományágnak bizonyult 2011-ben.

Elhunyt Cs. Gyimesi Éva

Tanárunk, kollégánk, barátunk, tanszékünk újraalapítója tragikus hirtelenséggel hunyt el 66 éves korában. Május 28-án, szombaton 13 órakor, a Házsongárdi temető nagykápolnájától kísérjük örök nyugalomra.

XIV. ERDÉLYI TUDOMÁNYOS DIÁKKÖRI KONFERENCIA

2011. május 13-án, pénteken lesz az ETDK. Az irodalomtudományi dolgozatok három szekciója: Irodalomtörténet, Irodalom és társadalom: intermediális olvasatok valamint Test, nemiség, narráció és kánon a kortárs magyar irodalomban.

Jean-Jacques Rousseau : eszmék, hatások. Konferencia

Tanszékünk társszervezésében nemzetközi konferenciára kerül sor  Jean-Jacques Rousseau : eszmék, hatások (L’héritage de Jean-Jacques Rousseau : idées, effets) címmel

Szilágyi Zsófia előadásai kortárs prózáról és készülő Móricz-monográfiájáról

Pénteken, május 6-án Szilágyi Zsófia, az ELTE tudományos munkatársa, a Kalligram folyóirat szerkesztője, Móricz-kutató tart vendégelőadásokat a Bölcsészkaron a tanszék meghívására.

RODOSZ-konferencia tizenkettedszerre is

Partnerszervezetünk, a Romániai Magyar Doktoranduszok és Fiatal Kutatók Szövetsége tizenkettedik alkalommal tartja meg tudományos seregszemléjét, amelyet örömmel ajánlunk irodalommal foglalkozó mesteriseink és doktori hallgatóink figyelmébe is.

Fontos díjakat nyertek el szakunk irodalmár diákjai az OTDK-n

A jubileumi, 30-ik alkalommal, Egerben megrendezett Országos Tudományos Diákköri Konferenciáról Deák Zsuzsa, Lőrentz Éva-Noémi és Xantus Boróka tért haza fontos díjjal. Díjnyertes dolgozataik Gábor Csilla, Korondi Ágnes, Selyem Zsuzsa és T. Szabó Levente szakirányításával készültek.

1872-ben alapított szakunk újabb nemzedéke végez

A ballagási ünnepségre május 21-én 12 órától kerül sor a kar amfiteátrumában. Az ünnepet az Unicante Egyetemista Kórus teszi bensőségesebbé.