Tanévnyitó

Szeretettel várunk minden érdeklődőt a 2016/2017-es tanév ünnepi megnyitóin.

Idén néprajzi tematikájú előadás nyitja a Bölcsészettudományi Kar magyar közössége számára az egyetemi évet,

melyre október 3-án 14 órától kerül sor.

Hallgatóink figyelmébe ajánljuk a kari román nyelvű megnyitó előadást is, mely 11 órakor kezdődik, szintén az Eminescu teremben. Az előadást a Magyar Irodalomtudományi Intézet docense, Szabó Levente tartja

7 întrebări despre prima revistă internaţională de literatură comparată (Acta Comparationis Litterarum Universarum, 1877-1888, Cluj/Londra)

címmel.

16 órától a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Magyar Tagozatának hivatalos tanévnyitó ünnepsége zajlik az egyetem Farkas utcai épületének Aula Magna termében.

A tanévavató előadást Néda Zoltán fizikus, egyetemi tanár tartja A fényreszabott vonalzó esete az atomórával címmel.

Köszöntőt mond: dr. Soós Anna rektorhelyettes, a Magyar Tagozat vezetője és Rés Konrád Gergely diák-alprefektus.
Fellép a Visszhang kórus és a Református Tanárképző Kar kórusa.