Figyelem! Figyelem!

www.kosztolanyioldal.hu pályázatot ír ki, irodalmi témában. Pályázni lehet bármilyen szépirodalmi alkotással, lírai és prózai művekkel.

Kányádi András előadása és könyvbemutatója

Egykori munkatársunk, a párizsi INALCO jelenlegi tanára volt a vendégünk.

Erósz

Újabb irodalmi-filozófiai workshop a Láthatatlan Kollégium társszervezésében.

Lájkolj minket virtuálisan is!

Facebookon a kolozsvári magyar szak.

Trauma: Theory and Practice - Prága

Mikó Imola a prágai Trauma: Theory and Practice konferencián mutatta be kutatásait.

T. Szabó Levente az Association for Cultural Studies konferenciájának meghívottja

Munkatársunk a nagy presztízzsel bíró European Cultural Studies Conference előadója lesz júniusban Norrköpingben, Svédországban.

Fotográfia

A Láthatatlan Kollégium társszervezésében újabb irodalmi-filozófiai workshop a Bulgakov Pincében.

Az első műfordítás meänkieliről magyarra

Molnár Bodrogi Enikő a svédországi Sveriges Författarfond műfordítói ösztöndíjában részesült.

Magyar szakosok a rászorulókért

Az elsőéves magyar szakosok a Blythwood Szeretetszolgálat cipősdoboz akciójába kapcsolódtak bele évfolyamvezetőjükkel, s hozzájuk csatlakoztak a harmadévesek is.

Munkatársunk új könyve

Varga P. Ildikó Hiisi szarvasától a csodaszarvasig. A Kalevala magyar fordításai című könyvének bemutatója

A Látó új munkafüzetét mutatják be

A Láthatatlan Kollégium irodalmi estjén a mesteri program egy kutatócsoportjának Munkafüzete kerül bemutatásra

Könyvbemutató

Borbély András doktori hallgatónk kötetének bemutatója.

A magyar szak gólyabálja 2010

A magyar szak gólyabálját 2010-ben a másod- és harmadévesek közösen szervezték 2010. december 9-én.

Minimum After Party 2010

Minimum After Party: a Chaos Café egyszeri folyóirat bemutatása

Művészet és időbeli tájékozódás. Terepkönyv-gyakorlatok

Előadás-, szeminárium- és gyakorlatsorozata Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Elméleti Intézetében és a budai Tündésziklánál Berszán Istvánnal

A Kortárs estje

A Kortárs folyóirat estje a Foglalt Páholyban munkatársunk, Borbély András részvételével.

Rosa Liksom Kolozsváron

A finn nyelv és irodalom szakos tanárok meghívására Kolozsvárra látogatott Rosa Liksom, finn írónő