Próbamunka, szakmai gyakorlat

Próbamunka, szakmai gyakorlat a Best Trad fordítóirodában.

Szajbély Mihály vendégelőadásai

A neves szegedi professzort december 16-án két előadás erejéig is vendégül látja intézetünk.

A Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet és a Babeş-Bolyai Tudományegyetem 5. Nyílt Napja

Az 5. Nyílt Nap témája: A kolozsvári magyar egyetemi oktatás jelene és jövőbeli lehetőségei

Könyvbemutató: Drámaszövegek metamorfózisa

A munkatársunk által szerkesztett Drámaszövegek metamorfózisa. Kontaktustörténetek című kiadvány bemutatójára december 6-án kerül sor.

Újrateremtett világok. Írások Cs. Gyimesi Éva emlékére. A kötet bemutatója Kolozsváron

2011. december 9-én kerül sor a Minerva Művelődési Egyesület előadótermében az Újrateremtett világok. Írások Cs. Gyimesi Éva emlékére című kötet bemutatójára.

A Glasgowi Egyetem nemzetközi MA programjának ösztöndíjai

A Glasgowi Egyetem nemzetközi MA program ösztöndíjait hallgatóink figyelmébe ajánljuk.

Szilágyi-Gál Mihály vendégelőadásai

Szilágyi-Gál Mihály, az ELTE Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetének oktatója A szólásszabadság kérdésköre címmel órákat tart az Erasmus program keretében a BBTE Bölcsészkarán.

November 21-én 6-tól Háy János estje az Eminescu teremben

A János Zsigmond Unitárius Kollégium, a Láthatatlan Kollégium és a Pánik Színilabor meghívására Kolozsvárra érkezik Háy János író, költő, képzőművész.

Szerettel várunk a Háy-event rendezvénysorozatra!

Próza-workshop

2011. december 9–11. között (péntek–vasárnap) az Echinox folyóirat intenzív próza-workshopokat szervez.

Kőszeghy Péter és Jankovics József előadásai a vendégtanár-program keretében

A régi magyar irodalom ismert kutatói, az MTA Irodalomtudományi Intézetének aligazgatója és a Balassi Kiadó igazgatója lesznek vendégelőadóink ezen a héten.

Müllner András vendégelőadásai

Az ELTE tanszékvezetője, ismert média- és irodalomtudományi szakember Média és terror, avagy fül a borítékban címmel tart előadásokat intézetünkben.

Újrateremtett világok. Írások Cs. Gyimesi Éva emlékére. A kötet bemutatója a PIM-ben

2011. október 10-én, Budapesten, a Petőfi Irodalmi Múzeumban került sor az Újrateremtett világok. Írások Cs. Gyimesi Éva emlékére c. kötet (Argumentum, Budapest, 2011.) magyarországi bemutatójára.

A tanárképzés új szabályai címszavakban

Szakértő kollégáink segítségével hallgatóink számára címszavakban összefoglaljuk a tanárképzést érintő változásokat

A Láthatatlan Kollégium felvételit hirdet

A felvételi interjúra október 19-én 18 órától kerül sor.

A minisztérium friss értékelése szerint karunk az ország legjobbja a szakmában

Az utóbbi évtizedek első hivatalos rangsorolása értelmében nemcsak egyetemünk végzett élhelyen, hanem a kolozsvári bölcsészettudományi szakok is: az ország legjobbjai a tegnap kibocsátott hivatalos dokumentum értelmében.

Tanévnyitó ünnepség

Örömmel hívjuk kedves hallgatóinkat és minden érdeklődő vendégünket az új egyetemi év hivatalos évnyitójára szakunkon.

Megtekinthetők az első félév órarendjei

Véget ért az önfeledt vakáció: megjelent az első félév órarendje az alap- és a mesteri képzésben résztvevők számára.

A 2011/2012-es tanév szerkezete

Kíváncsiaknak, érdeklődőknek és tervezgetőknek: íme az új egyetemi év szerkezete karunkon.

Nyelv és kultúra a változó régióban - VII. Nemzetközi Hungarológiai Kongresszus

Augusztus 22 és 27 között Kolozsvár lesz a helyszíne az ötévenként megrendezett Hungarológiai Kongresszusnak.

Végzőseink disszertációt védenek

Számos alapképzősünk és mesterisünk áll utolsó próbatétele, disszertációja megvédése előtt. A esemény nyitott, minden érdeklődőt szívesen látunk.