15. Finnugor Írókongresszus

A Finnugor Írók Szövetsége kétévente szervez kongresszust 1993 óta. A kongresszus célja, hogy kapcsolatokat teremtsen és tartson fenn a finnugor közösségek között, valamint információ- és tapasztalatcserét alakítson ki nemcsak az irodalom, hanem a társadalom történéseiről is.

A 15. Finnugor Írókongresszusra 2019. augusztus 21. és 25. között kerül sor Kolozsváron, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán. A kongresszus témája: Irodalom a diaszpórában.

Az eseményre szeretettel várjuk a diaszpórában élő írókat és a téma szakembereit is. A kongresszus munkanyelve a magyar, az angol és az orosz. A program plenáris előadásokat és szekcióüléseket is tartalmaz.

További információk a kongresszus honlapján olvashatók.