A XVII. ETDK irodalomtudományi és dramaturgiai szekciójának díjazottjai

Magyar irodalomtudomány I.: Irodalomelmélet és kortárs magyar irodalom 1.

dicséret: Major Zsuzsa: Szlem - A performatív költészet műfajának sajátosságai magyar kontextusban (szakirányító: dr. Selyem Zsuzsa)
            Pap Zsolt: Hálózatelméleti szempontok Erdős Virág Magyar konyha című versének irodalomfizikai olvasatához (szakirányító: dr. Berszán István)
III. díj: Takács Dóra Katalin: Házasság és háború mint trauma és szégyen – Polcz Alaine: Asszony a fronton (szakirányító: dr. Görföl Balázs)
III. díj: André Ferenc: Poetikák polaritása Simon Márton Polaroidok című kötetében (szakirányító: dr. Selyem Zsuzsa))
II. díj: Kovács Beáta: Abjekció és határhelyzetek. Agota Kristof A nagy füzet című regényének kortárs olvasatai (szakirányító: dr. Selyem Zsuzsa)
I. díj: Kiss Ernő Csongor: Az írás esztétikai és politikai esélyei Herta Müller írásművészetében (szakirányító: dr. Selyem Zsuzsa)

Magyar irodalomtudomány I.: Irodalomelmélet és kortárs magyar irodalom 2.

dicséret: Kész Orsolya: Elbeszélt szubjektum a kortárs magyar prózában (Barnás Ferenc Másik halál című regénye nyomán) (szakirányító: dr. Selyem Zsuzsa)
            Ugron Nóra: Autofikció és intratextualitás Pion István lírájában (szakirányító: dr. Selyem Zsuzsa)
III. díj: Gondos Mária-Magdolna: A testtapasztalatról a szexualitás kortárs magyar versnyelvein (szakirányító: dr. Selyem Zsuzsa)
II. díj: Szakál Katalin: Pixelből épült tornyok árnyékában – Art Spiegelman képregényéről (szakirányító: dr. Kisantal Tamás)