Z. Varga Zoltán vendégelőadásai a Bölcsészkaron

Az MTA kutatója és a Pécsi Egyetem tanára, az önéletírás kutatásának szakértője tart vendégelőadásokat szakunkon.

Z. Varga Zoltán,

a Pécsi Tudományegyetem Modern Irodalomtörténeti és Irodalomelméleti Tanszékének oktatója, az MTA BTK Irodalomtudományi Intézetének kutatója tart vendégelőadásokat a Bölcsészkaron. Kutatási területe az önéletrajzi műfajok (önéletírás, memoár, napló stb.) elmélete, illetve 20. századi története, főként a magyar irodalom kontextusában. E témákban több jelentős magyar, francia és angol nyelvű tanulmányt tett közzé, a közelmúltban jelent meg Önéletrajzi töredék, talált szöveg (Balassi Kiadó, Budapest, 2014) című monográfiája.

Szerda, 2014. május 14., 12:00-13:30, Brassai terem

Előadás címe: Az önéletrajzi műfajok elmélete: műfaj, beszédmód, társadalmi praxis

Csütörtök, 2014. május 15., 16:00-18:00, Popovici terem

Előadás címe: Naplóirodalom és irodalmi modernség a XX. század első felének magyar irodalmában