Újrateremtett világok. Írások Cs. Gyimesi Éva emlékére. A kötet bemutatója a PIM-ben

2011. október 10-én, Budapesten, a Petőfi Irodalmi Múzeumban került sor az Újrateremtett világok. Írások Cs. Gyimesi Éva emlékére c. kötet (Argumentum, Budapest, 2011.) magyarországi bemutatójára.

2011. október 10-én 18 órától a Petőfi Irodalmi Múzeumban került sor az Újrateremtett világok. Írások Cs. Gyimesi Éva emlékére c. kötet (Argumentum, Budapest, 2011.) magyarországi bemutatójára. A Blénesi Éva által moderált est során Fried István, a Szegedi Egyetem professzora méltatta Cs. Gyimesi Éva munkásságát, Balla Zsófia olvasott fel Cs. Gyimesi Évának ajánlott verseket, illetve részleteket egy frissen előkerült régi interjúból, melyet vele készített a 80-as években, de akkor nem jelentethetett meg. Ezt követően a szerkesztőkkel, Balogh F. Andrással, Gábor Csillával és Berszán Istvánnal folytatott beszélgetés keretében derült fény az Évának írt vagy neki ajánlott kötetbeli írások interdiszciplináris rezonanciáira, illetve azokra a kapcsolatokra, amelyek ezeket az írásokat a professzor asszony irodalomelméleti, irodalomtörténeti, ideológiakrtikai kutatásaival összekötik.