Nyilvános a vendégtanári pályázat eredménye

Ősztől új magyarországi vendégtanár érkezik intézetünkbe a Balassi Bálint Intézet révén.

A Balassi Bálint Intézet vendégtanári pályázata nyomán új ideiglenes munkatárs váltja Orbán Jolán professzorasszonyt, intézetünk magyarországi vendégtanárát a 2011/2012-es egyetemi évben. Hites Sándor kollégánk a Magyar Tudományos Akadémia Irodalomtudományi Intézetéből érkezik, a XIX. századi Osztály főmunkatársa.

A kortárs és a klasszikus magyar irodalom témaköréből több könyvet és számos publikációt jegyző új munkatársunk szakterületei Jósika Miklós regényművészete, a történelmi regény és a történetírás elmélete és története, illetve a nyugati emigráció irodalma.

Örömmel vettük Hites Sándor érkezésének hírét, az egyetemi év végén elköszönő vendégprofesszorunknak, Orbán Jolánnak, a Pécsi Egyetem tanárának pedig köszönetet mondunk lelkiismeretes és nívós munkájáért.