Nyílt versenyvizsga pénteken

a régi magyar irodalom adjunktusi állására

A Babes-Bolyai Tudományegyetem versenyvizsgát hirdetett Intézetünk álláskeretének 13. adjunktusi állására. A kiírásra két pályázó jelentkezett: Farmati Anna és Luffy Katalin. A nyílt versenyvizsgára február 21-én, pénteken 10:00 órától kerül sor a BBTE Bölcsészkarának Dézsi Lajos termében (Horea u. 31). A szabályzatnak megfelelően a pályázók egy-egy tudományos előadást is tartanak:

10:00 Farmati Anna:
A bollandista olló – avagy a poézis kimetszése a legendából. (A magyar szentek legendáinak irodalmi-esztétikai értékéről)

11:30 Luffy Kati:
Linearitás, töredezettség, rétegzettség, avagy a régi magyar irodalom korszakolásának kérdései

A versenyvizsga bizottság tagjai:

Dr. Berszán István, intézetigazgató egyetemi docens (elnök)
Dr. Gábor Csilla, egyetemi tanár (tag)
Dr. Nóda Mózes, egyetemi docens (tag))
Dr. Egyed Emese, egyetemi tanár (tag)
Dr. Orbán Gyöngyi, egyetemi tanár (tag)