Főoldal / Hírek, események /

8 napja

Kánon, kanonizáció, irodalomoktatás

konferenciafelhívás

A Magyar Irodalomtudományi Intézet Kánon, kanonizáció, irodalomoktatás címmel online konferenciát szervez október 30-31-én. A konferencián az intézet oktatói és a közoktatásban dolgozó tanárok előadások és kerekasztal-beszélgetés keretében a kánonnal és a kanonizációval kapcsolatos irodalomtudományi kérdések aktuális szempontjait elsősorban az irodalom iskolai oktatása felől járják körül. A kerekasztal résztvevői megvitatják az intézetünk tagjai által a középiskolai irodalomoktatás számára kidolgozott tantervkoncepció-javaslatot.

A teljes programot, valamint az eseményhez való csatlakozás linkjét és módját rövidesen közzétesszük.