24 napja

A Hungarológia Doktori Iskola hallgatóinak éves konferenciája

BBTE Hungarológia Doktori Iskolája április 19-én szervezi meg érves hallgatói konferenciáját. Románia legnagyobb és elsőként alapított magyar nyelvű doktori iskolájának 54 hallgatója közül az idei konferencián 24-en mutatják be friss kutatási eredményeiket az irodalomtudomány, nyelvészet és néprajz témaköréből, a nap végén pedig bemutatják a 2023-as szakmai eszmecsere válogatott anyagát tartalmazó konferencia-kötetet. A konferencia kiemelt meghívottja - és egyben a szakmai bizottság elnöke - dr. Szilágyi Márton, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanára, egykori kolozsvári vendégprofesszor, aki plenáris előadással nyitja meg a BBTE Bölcsészkarának kis dísztermében sorra kerülő alkalmat. A rendezvény fő támogatója és szakmai partnere a Kolozsvári Akadémiai Bizottság.
Az esemény programfüzete: /data/hirek/hdi_konf_programf_2024.pdf