Hites Sándor előadása nyitja az ETDK irodalmár szekcióit

Egykori vendégtanárunk, a Magyar Tudományos Akadémia kutatója ünnepi előadására pénteken 9 órától kerül sor.

Hites Sándor A bölcsészet hasznáról és káráról című előadása az 1840-1850-es évekből vett példák révén azt járja körül, hogy milyen volt a bölcsészet megítélése a "nemzeti tudományok" létrejöttének időszakában. A tudománynépszerűsítő előadás a 17 ETDK két irodalmár szekciójának a nyitórendezvénye és május 16-án, pénteken 9 órától kerül  rá sor a BBTE Jókai (Napoca) u. 11. szám alatti épületének F. pall termében.  Az előadás plakátja letölthető innen.

Emlékeztetjük hallgatóinkat, hogy a dékán rendelkezéséből pénteken a teljes Bölcsészkaron szünetel a tanítás a tudományos diákkonferenciák folytán. Arra biztatjuk hallgatóinkat, hogy vegyenek részt a nyitóelőadáson, s ezt követően pedig a magyar nyelv és irodalom szak által szervezett szekciók munkálataiban.

Az ETDK részletes programja elérhető a http://etdk.kmdsz.ro/2014/index.php?m=program címen.