Erasmus pályázati felhívás a 2015/2016-os tanévre

Irodalmi pályázatot nyújthatnak be az alapképzés, a mesterképző és a doktori program hallgatói

MAGYAR IRODALOMTUDOMÁNYI INTÉZET

ERASMUS ösztöndíjak

2015/2016. tanévre szóló pályázati kiírás

a Magyar nyelv és irodalom  alapképzés (BA),

a Magyar nyelvészet és irodalomtudomány mesterképző (MA),

a Hungarológiai tanulmányok doktori program - irodalomtudományi alprogram PhD hallgatói részére

Benyújtandó iratok:

– jelentkezési űrlap („fişa candidatului”. A Kar földszinti Információs Irodájában szerezhető be.

– nyilatkozat formanyomtatvány („declaratie pe proprie răspundere”) A Kar földszinti Információs Irodájában szerezhető be.

– motivációs levél azon ország hivatalos nyelvén, ahová készül a pályázó (a BBTE Irodalomtudományi Intézete magyarországi, franciaországi, finnországi egyetemekkel áll ERASMUS-szerződéses kapcsolatban);

curriculum vitae magyarul és angolul (Europass-típusú életrajz)  ;

– igazolás a pályázó érvényes diákstátuszáról/anyakönyvi kivonat („adeverinţă de student”/”foaie matricolă”), rá kell íratni a titkárságon a pályázó két tanulmányi átlagát: az elmúlt tanévit és ez idei tenév első félévit. Az I. éves hallgatók esetében természetesen csak az utóbbira van szükség.

– fényképmásolat mindazon oklevelekről, amelyek a pályázó szakmai teljesítményét igazolják (TDK-részvétel, eredményes szakmai versenyek, képzések, önkéntesség bizonylata )

Az pályázhat, aki minimum egy fél évet már tanult a BBTE-n.

Az elbírálás alapja a benyújtott pályázati anyag (életrajz, motivációs levél, tanulmányi eredmény, egyéb szakmai tevékenységek bizonylatai) és az interjú.

Az interjú időpontja: 2015. április 28. 12 óra, Ottlik terem.

A pályázásmenete:

• április 20–23, május 19–22, ill. május*: – a pályázatok benyújtása az Információs Irodába (nyitva naponta: 9.00-14.00)
  • április 28., 12.00–14.00/május* – magyar nyelvű interjú (az Ottlik teremben) a pályázókkal (alapképzés, mesteri és doktori képzés)
  • május 4/június* – a pályázati eredmények közlése

* pályázás a első körben esetleg fennmaradó helyekre.

Pályázni lehet 5 hónapra valamelyik alábbi egyetemre

(írják be a pályázatba, a 2015/2016-os tanév melyik félévre mennének: I. vagy II.):

Finnországba

A Jyvaskyla-i Egyetemre a magyar tanszékre 1 hely (finn nyelvismeret szükséges!)

Franciaországba

Párizsba az INALCO magyar tanszékére 1 hely (francia nyelvismeret szükséges!) BA/MA

Magyarországra:

Eötvös Loránd Tudományegzetem

Régi és klasszikus magyar irodalom - 1 hely; BA/MA/PhD

Média és művészetelmélet - 1 hely; BA/MA

Gyermekirodalom/neveléstudomány- 1 hely BA

Károli Gáspár Református Egyetem, magyar irodalom 1 hely BA/MA

Pécs

Pécsi Egyetem Irodalomelmélet, irodalomtörténet - 1 hely BA/MA/PhD

Szeged

Szegedi Egyetem Klasszikus magyar irodalom - 1 hely BA/MA/PhD

Figyelem:

45 ösztöndíjas hónapot kértünk, 14 hónapot kaptunk. Ez nem egészen 3 ösztöndíjat jelent. Még remélhető a „visszaosztáskor” legalább egy hónap, hogy legalább 3 diákunk kiutazhason.

A sikeres félév után még egy félévre (adminisztratív intézkedések után) meghosszabbítható a külföldi ERASMUS tanulmányi ösztöndíjas időszak.

Kolozsvár, 2015. április 11-én

Egyed Emese