Erasmus-ösztöndíjak a 2013–2014-es tanévben

Felhívás

A Magyar Irodalomtudományi Intézet a következő Erasmus-ösztöndíjakat hirdeti meg:

ERASMUS pályázatok

A 2013-2014-es tanévre

A Magyar Irodalomtudományi Intézetnek idén magyar irodalomból/irodalomelméletből 6 külföldi Erasmus szerződése van. A következő egyetemeken jut diákjainknak egy félévnyi ösztöndíj:

Párizs, INALCO

Magyar tanszék (a francia nyelv ismerete feltétel)

1 alapképzés                                                                                                    5 hónap

1 mesteri                                                                                                          5 hónap

Budapest ELTE

2 alapképzés                                                                                                    5-5 hónap

Budapest , Károli Gáspár Református Egyetem

Pécs, Janus Pannonius Tudományegyetem

1 mesterivagy doktori                                                                                      4 hónap

Szegedi Tudományegyetem

2 mesteri                                                                                                          5-5 hónap

Jyväskylai Egyetem,

2 alapképzés 5-5 hónap (a finn nyelv ismerete feltétel)                                               5-5 hónap

Összesen azonban pénzügyi okokból csak 15 hónapnyi külföldi ösztöndíjat tudunk kiosztani  az alapképzés  (F), a mesteri (S) és a doktori (T) képzés hallgatóinak.

Az alapképzés, mesteri képzés hallgatói minimális külföldi tartózkodása 5 hónap, a doktorandusoké pedig 3 hónap.

Remélhető a II., III., IV. (május-szeptember) fordulóban a tanszékek jutó  ösztöndíjas hónapok újraelosztása nyomán még egy vagy két hely. De a reménnyel csak azok élhetnek, akik már áprilisban megpályázzák az ösztöndíjak valamelyikét.

A pályázat a pályázati anyagból és interjúból áll.

AZOK PÁLYÁZHATNAK (BÁRMELYIK FENT MEGNEVEZETT HELYRE), AKIKNEK NINCS ELMARADT VIZSGÁJUK ÉS AKIK MÉG NEM RÉSZESÜLTEK ERASMUS ÖSZTÖNDIJBAN.

PÁLYÁZATI NAPTÁR

A pályázatok benyújtása a kari irodába (Biroul de informatii): 2013. április 8-19.

Elbírálás:                                                                                                       2013.  április 24-26.

Eredmény:                                                                                                        2013. április 30.

A 2013/214-es tanévre meghirdetett Erasmus-ösztöndíjakkal kapcsolatos dokumetumok:

1. Román nyelvű pályázati felhívás (.doc formátumú dokumentum)

2. A 2013. évi Erasmus-szabályzat (román nyelvű, .doc formátumú dokumentum)

3. A jelentkezések elbírálására vonatkozó szabályzat (román nyelvű, .doc formátumú dokumentum)

4. Jelentkezési lap (.doc formátumú dokumentum)

5. Nyilatkozat (.doc formátumú dokumentum)

6. Magyar nyelvű önéletrajz

7. Motivációs levél (magyar) - JELÖLJÉK MEG A MOTIVÁCIÓS LEVÉLBEN, ELSŐ VAGY MÁSODIK FÉLÉVBEN VENNÉK IGÉNYBE AZ ÖSZTÖNDIJAT

8. hallgatói státuszt igazoló iratudent (“adeverinta de student” a kari irodából: Biroul de Informaţii)

Kolozsár, 2013. április 8-án.                                                               Egyed Emese