Diákjaink újabb sikerei az ETDK-n

Diákjaink újra szép számban és sikeresen szerepeltek az Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencián: a magyar irodalomtudomány az egyik legnépszerűbb tudományágnak bizonyult 2011-ben.

Az idei ETDK egyik legnépesebb előadótábora volt a magyar irodalomtudomány, amely három szekcióra oszlott, s amelynek résztvevői és djazottai közül szép számban szerepeltek a Láthatatlan Kollégium, tanszékünk irodalomtudományi szakkollégiumának hallgatói. A szekciók idei díjazottai, akik részt vesznek a következő OTDK-n is:

Irodalomtörténeti szekció:

I. díj: Burján Orsolya, A kolozsvári színház a 19. század végén (témavezető: dr. T. Szabó Levente)

I. díj: Deák Zsuzsanna, Az ars moriendik szentjei és a szentek ars moriendije. Szenvedés és türelem konvenciói a középkori jó halálban (témavezetők: dr. Gábor Csilla és drd. Korondi Ágnes)

II. díj: Gál Andrea, A "kutizánirodalom" egyes aspektusai (témavezető: dr. Papp Ágnes Klára)

III. díj: Palkó László, A spleen feltűnése a 19. század második felének magyar irodalmában (témavezető: dr. T. Szabó Levente)

különdíj: Kovács Emőke, Csodás elemek és a csoda beépülése a középkori magyar Szent György-legendába (dr. Gábor Csilla)

Magyar irodalomtudomány 2: Irodalom és társadalom - intermediális olvasatok

I. díj: Galántai László: A helyzet lehetetlenje: a Másik. Az adaptáció mint etikai kérdés (témavezető: dr. Berszán István)

II. díj: Nagy Anna: "Apád mondja meg." Sztereotipikus családkép az általános iskolai tankönyvekben (témavezető: dr. Selyem Zsuzsa)

III. díj: Bilibók Renáta: A United Colours of Bennetton reklámkampánya Alain Badiou etikájának tükrében (témavezető: dr. Berszán István)

Magyar irodalomtudomány 3. - Test, nemiség, narráció és kánon a kortárs magyar irodalomban