Keresztény értelmiségiek egykor és ma Kolozsváron (és Erdélyben)

A kolozsvári Keresztény Értelmiségi Kör (KÉKK) könyvbemutót tart 2016. június 23-án 19 órától a Szent Mihály Plébánia hittantermében (Főtér 16. szám).

A kolozsvári Keresztény Értelmiségi Kör (KÉKK) beszélgetéssel egybekötött könyvbemutót tart, melyre szeretettel vár minden érdeklődőt.   Időpont: 2016. június 23., 19 óra.    Helyszín: Főtér 16. szám, Szent Mihály Plébánia hittanterme.

Meghívottak

dr. Gábor Csilla - egyetemi tanár, BBTE BTK, Magyar Irodalomtudományi Intézet: Laus et polemia: Magasztalás és vetekedés közép- és kora újkori szövegtípusokban, Debrecen–Kolozsvár, Debreceni Egyetemi Kiadó – Egyetemi Műhely Kiadó, Debrecen–Kolozsvár, 2015.

dr. Farmati Anna - egyetemi adjunktus, BBTE BTK, Magyar Irodalomtudományi Intézet: Szeráfi kalandok: Értelem és értelmezés: régi szövegek új kontextusban, Egyetemi Műhely Kiadó, Kolozsvár, 2015.

dr. Papp Kinga - tudományos munkatárs, EME: Tollforgató Kálnokiak: Családi íráshasználat a 17-18. századi Erdélyben, Erdélyi Múzeum-Egyesület, 2015.

dr. Kónya Franciska - posztdoktor kutató, PPKE BTK: Tarnóczy István és a kora újkori meditációs irodalom, Egyetemi Műhely Kiadó, Kolozsvár, 2015.

A szerzőkkel Balla Lóránt a KÉKK titkára és a Verbum kiadó olvasószerkesztője beszélget.