Doktorandusok konferenciája

2016. április 29.

A Hungarológiai Tudományok Doktori Iskola szeretettel várja az érdeklődőket a doktoranduszok 2016-os konferenciájára.

Időpont: 2016. április 29., péntek

Helyszín: Erdélyi Múzeum-Egyesület, Napoca/Jókai utca 2-4., előadóterem.

9 óra

Elnök: dr. T. Szabó Levente

Barcsay Andrea-Krisztina: Marmontel vonzásában, prózai és drámai műveka XVIII. századi magyar irodalomban. A havasi juhászné – A havasi juhászleány.

Irányító: dr. Egyed Emese

Kereskényi Sándor: A posztmodern Ady-recepció: ideológiai beszédmódok és kanonizációs stratégiák.

Irányító: dr. Egyed Emese

Kerti József: A Magyar Parnaszszus Virágjai szóképekben. Aranka György kéziratos versei Szirmay Antal versgyűjteményeinek tükrében.

10 óra

Benke András: Szubjektivitás, transzcendencia és egyetemesség kapcsolata Tar Sándor novelláiban.

Irányító: dr. Orbán Gyöngyi

Deák-Szebeni (Bán) Imola: A gasztronómia képzeletbeli világa: irodalom és konyhaművészet intermediális kapcsolatának tanulmányozása Alexandre Dumas Konyhaszótárában.

Irányító: dr. Orbán Gyöngyi

Lőrentz Éva Noémi:A gyermeki nézőpont és a mágikus látásmód összefüggései Dragomán György Máglya című regényében.

Szünet

11:30 óra

Elnök: dr. Biró Annamária

Kovács Kinga Tünde:Keresztúri Bíró Pál Csecsemő keresztyén című katekizmusának a Heidelbergi Kátéval való összehasonlítása.

Irányító: dr. Gábor Csilla

Vincze Eszter Beáta:A megigazulás témája a 16–17. századi felekezetközi vitákban és Pázmány Péter Kalauzában.

Irányító: dr. Gábor Csilla

Deák Anita:Irónia és intertextualitás a Macskafogó című rajzfilmben.

Irányító: dr. Cseke Péter

12:30 óra

Elnök: dr. Sipos Gábor

Márton Hajnalka: „A szeretet nevelő hatalma.” Nők az oktatásügyben.

Irányító: dr. Pál Judit

Goron Sándor: William Shakespeare Szentivánéji álom című vígjátékának magyarított személynevei.

Irányító: dr. Benő Attila

Bakos Áron: „Ilyen könyvet írhatnék né’, min mentem ott keresztül!” Egy marginalizált személy életútja és katonatörténetei.

15 óra

Elnök: dr. Győrffy Gábor

Széman E. Rózsa: „álmatlan éjszakák gyötrődéseiben siratott álmom” – Tessitori Nóra művészete leveleinek tükrében.

Irányító: dr. Cseke Péter

Győrfy Eszter: Pasztoráció, nyelvhasználat és identitás Kostelekben a II. világháború előtt.

Irányító: dr. Pozsony Ferenc

Kicsi Noémi: Konfliktusforrások és útkeresések a pap-kántortanító viszonyában két „Református Szemle”-beli cikk/tanulmány alapján.

Irányító: dr. Tánczos Vilmos

16 óra

Elnök: dr. Keszeg Vilmos

Máté István: Az egyházi fegyelmezés lehetőségei Kalotaszegen.

Irányító: dr. Pozsony Ferenc

Tatár Erzsébet-Tímea: Marianumisták levélbe/ből írt (auto)biografikus narratívái. Egy osztály „Baráti tudósító”-ja (1930–1932).

Irányító: dr. Keszeg Vilmos

Tóth Orsolya:Kolozsvár filmtörténeti reprezentációi (az első filmfelvételektől 1948-ig).

Értékelés, eredményhirdetés

A konferencia zsűrije:

dr. T. Szabó Levente egyetemi docens (elnök),

dr. Sipos Gábor egyetemi docens,

dr. Győrffy Gábor egyetemi adjunktus,

dr. Keszeg Vilmos egyetemi tanár.

Az értékelőbizottság tagjai:

dr. Balla Lóránt,