Tanszékünk hallgatóink figyelmébe ajánlja az Erdélyi Magyar Írók Ligája és a kolozsváriBretter György Irodalmi Kör 1986. január 1. után született, kötettel nem rendelkező alkotók részére próza és vers műfajban hirdetett irodalmi pályázatát.

A kiírók mindkét kategóriában első, második és harmadik díjat osztanak, 2000, 1000 és 500 lej összegben. A pályázóktól prózában legföljebb 20.000 leütésnyi (tíz gépelt oldal) közöletlen anyagot, versben tíz közöletlen verset illetve pályázatukhoz csatolt életrajzot kérnek, 2011. október 31. határidővel. A pályázati anyagot az emilpalyazat@gmail.com címre várják. Az eredményhirdetésre – a díjazottak bemutatkozásával egyetemben – az Erdélyi Magyar Írók Ligájának 2011. december 10-én Kolozsváron tartandó, X. Díjkiosztó Gálaestjén kerül sor. A pályázati kiírást a Nemzeti Kulturális Alap támogatja.