Szajbély Mihály és Szilágyi Márton professzorok a vendégeink

Új könyveik kapcsán az irodalomtörténet és társadalomtudomány kapcsolatáról szervezünk kerekasztalt.

Szilágyi Márton (ELTE, XVIII-XIX. Századi Magyar Irodalomtörténeti Tanszék, tanszékvezető) néhány hete napvilágot látott, A költő mint társadalmi jelenség. Csokonai Vitéz Mihály pályafutásának mikrotörténeti dimenziói címet viselő Csokonai-könyve és Szajbély Mihály (Szegedi Egyetem, BTK, dékán, irodalom- és médiatörténész) korábban megjelent Jókai-monográfiája kapcsán T. Szabó Levente beszélget meghívottainkkal irodalomtörténet és társadalomtudományok termékeny kapcsolatáról, az irodalomtörténet megújítási lehetőségeiről. A kerekasztalra január 26-án, hétfőn délután 18 órától kerül sor a Bölcsészkar Popovici termében (kis dísztermében).

Mindenkit örömmel látunk!

A rendezvény plakátja letölthető pdf és jpg-formátumban