Nemzet Fiatal Tehetségeiért Ösztöndíj

Felhívás

A magyar Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő nyílt pályázatot hirdet a  Nemzet Fiatal Tehetségeiért Ösztöndíj támogatására.

A pályázatok benyújtása folyamatos a rendelkezésre álló forrás kimerüléséig, az alábbi beadási szakaszok szerint:

I.      beadási szakasz: 2018. március 22-től 2018. május 31-ig
II.     beadási szakasz: 2018. június 1-től 2018. augusztus 31-ig
III.    beadási szakasz: 2018. szeptember 1-től 2018. november 30-ig
IV.    beadási szakasz: 2018. december 1-től 2019. február 28-ig

A pályázat célja a kiemelkedően tehetséges fiatalok egyedi fejlesztésének ösztönzése ösztöndíj támogatás formájában.

Támogatott tevékenység: egyénileg folytatott kutatómunka, amelynek eredménye magas színvonalú, kiemelkedő első szerzős vagy társszerzős tanulmány, vagy tudományos cikk, vagy szakdolgozat, vagy TDK-dolgozat, vagy könyv, könyvfejezet, vagy oktatási segédanyag, vagy egyéb műszaki alkotás, vagy művészi alkotás, vagy hazai/külföldi konferencián való részvétel (előadás tartása, poszterek bemutatása, kutatási eredmények bemutatása), vagy hazai/külföldi egyéni kiállítás, vagy bemutatón, filmszemlén, fesztiválon, kiállításon való bemutatkozó részvétel.

Doktori képzést folytató pályázó esetében a kutatás a doktori tanulmányok által megkövetelt kutatómunkán felüli, extra kutatási  tevékenység kell, hogy legyen!

További részletek az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő honlapján olvashatók.