Munkatársaink ünnepi kötetbemutatója

A 140 éves Bölcsészkar kezdeteiről szóló levéltári dokumentumgyűjtemény az egyetemi ünnepségek egyik első rendezvénye.

Örömmel hívjuk hallgatóinkat és minden kedves érdeklődőt munkatársaink, T. Szabó Levente és Zabán Márta forrásgyűjteményének bemutatójára. A Dokumentumok a kolozsvári Bölcsészet-, Nyelv- és Történettudományi Kar történetéhez (1872-1892) című kötet többezer ismeretlen levéltári dokumentumból válogat és előzménye a rövidesen, ugyancsak az ünnepi év alkalmából megjelenő Tekintetes Kar. A kolozsvári Bölcsészet-, Nyelv- és Történettudományi Kar története (1872-1892) címet viselő monográfiának. A szakunkról, karunkról és magáról az egyetem egészéről számos ismeretlen adatot, összefüggést tartalmazó kötet bemutatójára október elsején, hétfőn 18. 15-kor kerül sor a rektori hivatal előterében az egyetemünk első rektoráról készült emlékplakett ünnepélyes leleplezését követően. A kötetet Keszeg Vilmos professzor, a Hungarológiai Doktori Iskola vezetője mutatja be. Mindenkit szeretettel várunk!