Leikas és Laukka

kolozsvári vizeken

Sok szeretettel és némi tagadhatatlan izgalommal várjuk az érdeklődőket a lentebb részletezett hétvégi programokra finn vendégeinkkel.

2016 június 10., péntek, 12 óra – Antti Leikas és Petri Laukka mesél

Finn íróvendégeink, Antti Leikas és Petri Laukka már megjelent és készülőben lévő műveikről mesélnek a BBTE finn szakos diákjainak, tanárainak, reménybeli fordítóiknak és minden finnül tudó érdeklődőnek.

Helyszín: Babeș-Bolyai Tudományegyetem, Bölcsészkar (Horea u. 31.), Popovici terem.

2016 június 11., szombat, 17 óra – EX Symposion lapszámbemutató és író-olvasó találkozó

Az EX Symposion folyóirat Skandináv lottó című lapszámát bemutatja Pap Vera-Ágnes szerkesztő, fordító.

Beszélgetőtársai: M. Bodrogi Enikő, Varga P. Ildikó és Jankó Szép Yvette fordítók.

Vendégeink:             Antti Leikas, a kortás finn próza játékos kalandora és
                                   Petri Laukka, a finn rocktörténet eszeveszett doktora.

Antti Leikas és Petri Laukka műveiből felolvas Molnár Edina színész/énekes.

Helyszín: Koffer Könyves Kávéház, Bd. 21 Dec. 1989 / Kossuth Lajos u. 46.