Irodalmárok tartanak tudományos tanácskozást Petőfiről a kolozsvári egyetemi könyvtárban

Erdélyi és magyarországi irodalomtörténészek, történészek részvételével tartanak tudományos tanácskozást a kolozsvári Lucian Blaga Központi Egyetemi Könyvtárban a 200 éve született Petőfi Sándorról.

A kolozsvári egyetemi könyvtárban tartandó, A mi Petőfink. Összefüggések című, március 10-i eseménysorozatot Ionuț Costea egyetemi docens, a könyvtár aligazgatója üdvözli, majd bevezetőt mond Egyed Emese kolozsvári irodalomtörténész – olvasható a szervezők által szerkesztőségünknek küldött meghívóban. A tanácskozáson Csörsz Rumen István budapesti irodalomtörténész Versvágta. Adalékok Petőfi alkotói módszereihez címmel értekezik, Ratzky Rita budapesti irodalomtörténész pedig Szendrey Júlia és Petőfi címmel tart előadást. Egyed Ákos kolozsvári történész, az MTA külső tagja Kővári László Petőfi Sándorról című értekezését hallgathatják meg az érdeklődők. Herman Gusztáv Mihály székelyudvarhelyi történész Bálámber. Székelyföldi történet 1848-ból címmel tart előadást. Kiállítást is nyitnak meg a rendezvény keretében: az A mi Petőfink. Kezdetek című tárlat az egyetemi könyvtár különgyűjteményeinek anyagát mutatja be. Az eseményen közreműködik oboán Haáz Bence.