Feminizmus az irodalomban és a művészetekben a hetvenes-nyolcvanas évek Jugoszláviájában

Intézetünk vendégtanára Lóránd Zsófia (CEU, Budapest)

Időpont: 2015. április 22, szerda 14-16
Helyszín: Brassai terem

Az előadóról:
Lóránd Zsófia 1979-ben született Budapesten. Doktori disszertációját, melynek témája a feminizmus eszmetörténete a hetvenes-nyolcvanas évek Jugoszláviájában, summa cum laude védte meg a CEU Történelem Tanszékén 2015-ben. Jelenleg a PastsInc. Center for Historical Studies posztdoktori kutatója. Munkáját szeptembertől a firenzei European University Institute Max Weber ösztöndíjasaként folytatja. Korábban az ELTE BTK-n szerzett diplomát összehasonlító irodalom, politológia, valamint angol nyelvészet és irodalom szakokon, valamint a CEU-n összehasonlító történelemből. 2009 óta tanít különböző felsőoktatási intézményekben. 2007 és 2014 között a BÓRA könyvek című, kortárs délszláv női szerzőket megjelentető könyvsorozat szerkesztője. Feminista aktivista, 2008 óta a NANE Egyesület bántalmazott nők és gyerekek segélyvonalának önkéntese, ahol részt vesz az új önkéntesek képzésében is. Kávéról is blogol.

További infók:

A vendégtanári program támogatója a Bolyai Társaság.

Minden érdeklődőt szívesen látunk!