Díszdoktori címet kapott Egyed Emese

A 66 éves Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem jubileumi ünnepségén tüntették ki kollégánkat.

A 66 éve működő Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem jubileumi ünnepségén Gigi Căciuleanu rendező-koreográfust, Ludmila Patlanjoglu bukaresti színikritikust és Egyed Emesét avatták díszdoktorrá. A kollégánkat laudáló Ungvári Zrínyi Ildikó szerint "gazdag emberi sorsot és életművet láthatunk magunk előtt, olyan alkotóét, akinek a szóval kötött örök kapcsolata sokféle hozadékot biztosít: a tudományos és a szakmai közösségek gyarapodását, a magyar kultúra ápolását és szakavatott művelését, fiatalok pályára állítását és életlehetőségeinek betájolását, és nyilvánvalóan nem utolsósorban a szépirodalom ajándékának és terhének boldogságos cipelését."

Gratulálunk munkatársunknak!