A minisztérium friss értékelése szerint karunk az ország legjobbja a szakmában

Az utóbbi évtizedek első hivatalos rangsorolása értelmében nemcsak egyetemünk végzett élhelyen, hanem a kolozsvári bölcsészettudományi szakok is: az ország legjobbjai a tegnap kibocsátott hivatalos dokumentum értelmében.

A szakminisztérium ezentúl évente ismétli meg az egyetemek és az egyetemeken képviselt tudományterületek hivatalos besorolását, s a rangsor alapján dönt egy sor tudományos és adminisztratív kérdésben. Az idei besorolás eredményeként egyetemünk - egyetlenként a magyar érdekeltségű romániai állami, illetve magánegyetemek között - a legfelső kategóriába került, tudományterületünkön pedig karunkat nevezték meg az ország legjobb filológiai karaként.

Kattintson ide a hivatalos rangsorért minden tudományterületen: /data/hirek/besorolas.pdf