Üdvözöljük új vendégtanárunkat

Az idei egyetemi évben Fogarasi György oktat vendégtanárként intézetünkben.

Egyetemi tanévnyitó

A BBTE magyar nyelvű évnyitójára szeptember 29-én kerül sor az egyetem főépületének Aula Magna nevet viselő dísztermében.

Az avantgárd az avantgárd után

A Magyar Irodalomtudományi Intézet 7-es számú docensi állásának betöltésére hirdetett versenyvizsga keretében
szeptember 10-én, szerdán 10 órától  a Dézsi teremben kerül sor Balázs Imre József nyilvános előadására. Mindenkit szeretettel várunk.

Pályázati lehetőségek

Minden kedves hallgatónknak sikeres pályázást kívánunk!

Közeledik a mesteri felvételi időpontja

A magyar nyelv és irodalom mesterképzésre felvételizők számára összegyűjtöttünk minden hasznos tudnivalót: http://hunlit.lett.ubbcluj.ro/hu/felveteli

Szakunkról került ki a kar kiemelkedő tanára

Idén szakunk tanára kapta a Kitűnő Tanár címet, amelyet az egyetem 21 tanárának ítélnek oda évente egyszer.

Magyar szakos tanári állások

Fehér megyében három magyartanári helyre várnak sürgősen jelentkezőket:
Betlenszentmiklós, Magyarlapád és Nagyenyed (Bethlen Kollégium).

Az érdeklődők keressék Fodor Katalin tanárnőt (Bethlen Gábor Kollégium) 0766456304

Irodalom - test - emlékezet

címmel megjelent az intézetünk 2012-es évi házikonferenciáján bemutatott tudományos előadásokat tartalmazó gyüjteményes kötet.

SZAKDOLGOZATOK VÉDÉSE

Július 2-án 9 órától indul a záróvizsga utolsó mozzanata végzős hallgatóink számára.

Komparatisztika tanársegédi állás

A Babes-Bolyai Tudományegyetem versenyvizsgát hirdet a Magyar Irodalomtudományi Intézet 18. számú tanársegédi állására, 3 éves időszakra.

MESTERI DISSZERTÁCIÓK VÉDÉSE

Az irodalmár mesteris disszertációk védésére július 1-én kerül sor.

Őszi magyarországi részképzős pályázat

Hallgatóinknak sikeres pályázást kívánunk!

Beiratkozás a záró- és államvizsgára

Célegyenesbe fordult a záró- és államvizsgára való beiratkozás.

Nyári táborok hallgatóinknak

Megjelentek a legjobb hallgatókat jutalmazó nyári egyetemi táborok pályázati kiírásai.

Transferring the Soviet New Man: East Central and Southeast European Perspectives - nemzetközi konferencia

A szovjet új ember-koncepció közvetítésének sajátosságai a kelet- és közép-európai kultúrákban címmel nemzetközi konferenciát szervez a Magyar Irodalomtudományi Intézet 2014. június 1314-én.

Vizsgaidőpontok

Az alap- és mesteri képzés összes vizsgaidőpontja megtalálható és letölthető a http://lett.ubbcluj.ro/studii/licenta/ oldalon. Kérjük hallgatóinkat, hogy figyeljenek az előzetesen egyeztetett időpontok esetleges változásaira, ugyanis a titkárság néhány esetben objektív okokból kénytelen volt módosítani a vizsgák kezdési időpontját. Sikeres vizsgaidőszakot kívánunk!

Magyar nyelv és irodalom szakosok ballagása

Hallgatóink ballagására június 15-én vasárnap 10 órától kerül sor a Kolozsvári Magyar Operában. Mindenkit szeretettel várunk!