Diékszenátori választások

A szenátori tisztségre pályázók névsora és más fontos információk a BBTE diákjainak honlapján:

Az első félév vizsgái és pótvizsgái

Pillanatokon belül vizsgád van és nem emlékszel arra, hogy hol? Kattints és minden kiderül.

Egyetemi választások 2012

A Bölcsészettudományi Kar szenátusi helyére pályázik tanszékünk tagja, T. Szabó Levente, programja elolvasható itt:

Sok sikert kívánuk!

Copernicus ösztöndíjak

Részképzés Berlinben, Hamburgban vagy Münchenben

Próbamunka, szakmai gyakorlat

Próbamunka, szakmai gyakorlat a Best Trad fordítóirodában.

Szajbély Mihály vendégelőadásai

A neves szegedi professzort december 16-án két előadás erejéig is vendégül látja intézetünk.

A Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet és a Babeş-Bolyai Tudományegyetem 5. Nyílt Napja

Az 5. Nyílt Nap témája: A kolozsvári magyar egyetemi oktatás jelene és jövőbeli lehetőségei

Könyvbemutató: Drámaszövegek metamorfózisa

A munkatársunk által szerkesztett Drámaszövegek metamorfózisa. Kontaktustörténetek című kiadvány bemutatójára december 6-án kerül sor.

Újrateremtett világok. Írások Cs. Gyimesi Éva emlékére. A kötet bemutatója Kolozsváron

2011. december 9-én kerül sor a Minerva Művelődési Egyesület előadótermében az Újrateremtett világok. Írások Cs. Gyimesi Éva emlékére című kötet bemutatójára.

A Glasgowi Egyetem nemzetközi MA programjának ösztöndíjai

A Glasgowi Egyetem nemzetközi MA program ösztöndíjait hallgatóink figyelmébe ajánljuk.

Szilágyi-Gál Mihály vendégelőadásai

Szilágyi-Gál Mihály, az ELTE Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetének oktatója A szólásszabadság kérdésköre címmel órákat tart az Erasmus program keretében a BBTE Bölcsészkarán.

November 21-én 6-tól Háy János estje az Eminescu teremben

A János Zsigmond Unitárius Kollégium, a Láthatatlan Kollégium és a Pánik Színilabor meghívására Kolozsvárra érkezik Háy János író, költő, képzőművész.

Szerettel várunk a Háy-event rendezvénysorozatra!

Próza-workshop

2011. december 9–11. között (péntek–vasárnap) az Echinox folyóirat intenzív próza-workshopokat szervez.

Kőszeghy Péter és Jankovics József előadásai a vendégtanár-program keretében

A régi magyar irodalom ismert kutatói, az MTA Irodalomtudományi Intézetének aligazgatója és a Balassi Kiadó igazgatója lesznek vendégelőadóink ezen a héten.

Müllner András vendégelőadásai

Az ELTE tanszékvezetője, ismert média- és irodalomtudományi szakember Média és terror, avagy fül a borítékban címmel tart előadásokat intézetünkben.

Újrateremtett világok. Írások Cs. Gyimesi Éva emlékére. A kötet bemutatója a PIM-ben

2011. október 10-én, Budapesten, a Petőfi Irodalmi Múzeumban került sor az Újrateremtett világok. Írások Cs. Gyimesi Éva emlékére c. kötet (Argumentum, Budapest, 2011.) magyarországi bemutatójára.