Pintér Márta Zsuzsanna előadása

2019. december 13.

Pintér Márta Zsuzsanna színháztörténész, az egri Eszterházy Károly Egyetem professzora, az MTA doktora a Kolozsvári Akadémiai Bizottság Komparatív módszerek a drámatörténeti kutatásokban címmel a  KAB Irodalomtudományi szakbizottsága Irodalmi- és színházi kontaktológia sorozatábanelőadást tart december 13-án 8.30 órai kezdettel a BBTE Bölcsészettudományi Karán (Marianum épület Horea u. 31. sz., Brassai terem). A tanárnő legújabb könyve, A történelmi dráma alakzatai a 16-18. századi magyar irodalomban (Urania Ismeretterjesztő Alapítvány −L’Harmattan, Budapest 2019) bemutatására ezt megelőzően az EME székházában kerül sor december 12-én 18 órától. Társszervezők:  Az Erdélyi Múzeum-Egyesület és az Interkulturali-THÉ Egyesület.