< Înapoi la pagina specializării

Pagina principală / Ştiri, evenimente /

acum 7 ani

Selecție Burse Erasmus+

În cadrul programului Erasmus+ Facultatea de Litere mai dispune de 42 luni de mobilitate studențească în UE și 5 luni de mobilitate NON UE (Rusia - Perm State University), astfel se organizează o sesiune de selecție în toamna anului 2017 conform calendarului de mai jos. La selecție pot participa studenți de la nivel licență (anii II și III), masterat (anii I și II) și doctorat (anii II și III). Mobilitatea se va desfășura în semestrul II al anului universitar 2017-2018.

Calendar selecție:
Depunerea dosarelor la Biroul de informații:  9-13.10.2017.
Selecția studenților: interviu - 17.10.2017, ora 09.00, Sala de Consiliu.

Criteriile de selecție sunt: evaluarea dosarului, media anuală, nota acordată la interviu.

Toate informațiile legate de selecție se găsesc pe site-ul facultății: Studenți / Burse Erasmus

Copyright © 2011 Departamentul de Literatura Maghiară, Specializarea de limba şi literatura maghiară, Universitatea Babeş–Bolyai, Cluj-Napoca

Site creat de Weblap.ro