< Înapoi la pagina specializării

Noutăţi

Pagina principală / Ştiri, evenimente /

acum 14 ani

Lansarea anului universitar la secţia maghiară

La secţia maghiară anul universitar 2010/2011 va începe cu prelegerea colegului nostru lingvist dr. Attila Benő.

La secţia maghiară anul universitar 2010/2011 va începe cu prelegerea colegului nostru lingvist dr. Attila Benő în data de 27 septembrie 2010, orele 16. Cursul festiv va fi urmat de o discuţie administrativă introductivă, iar studenţii anului I. vor primi broşura informativă privind cele mai importante detalii ale vieţii studenţeşti la secţia maghiară. Colegul nostru, dr. Levente T. Szabó a acceptat să devină mentorul noii generaţii de la secţia meghiară.

Copyright © 2011 Departamentul de Literatura Maghiară, Specializarea de limba şi literatura maghiară, Universitatea Babeş–Bolyai, Cluj-Napoca

Site creat de Weblap.ro