< Înapoi la pagina specializării

Pagina principală / Ştiri, evenimente /

acum 5 ani

În dialog cu László Krasznahorkai

Dialog inedit cu scriitorul maghiar de renume internațional

La inițiativa Facultății de Litere a Universității Babeș-Bolyai, UBB va acorda titlul de DHC (doctor honoris causa) scriitorului maghiar de renume internațional, câștigătorul Premiului International Man Booker Prize, László KRASZNAHORKAI. Artistul va fi invitatul extraordinar al unui dialog inedit cu cadre didactice și studenți ai Facultății de Litere: Veronka-Örsike Asztalos, Zsuzsa Selyem și Attila Szabó. Evenimentul va avea loc în 26 martie, de la ora 18, în sala Aula Magna al UBB, și se va desfășura în limba maghiară cu traducere simultană în limba română.

Copyright © 2011 Departamentul de Literatura Maghiară, Specializarea de limba şi literatura maghiară, Universitatea Babeş–Bolyai, Cluj-Napoca

Site creat de Weblap.ro