< Înapoi la pagina specializării

Pagina principală / Ştiri, evenimente /

acum 13 ani

Fotografia

O nouă ediţie a întalnirilor literaro-filosofice co-organizat de Colegiul Invizibil în Cafeneaua Bulgakov.

O nouă ediţie a întalnirilor literaro-filosofice co-organizat de Colegiul Invizibil  împreună cu Societatea Maghiară de Filosofie din Transilvania (www.emft.ro) va avea loc în Cafeneaua Bulgakovpe 23 februarie de la orele 18. Materialele de discuţie vor fi:

Roland Barthes: Világoskamra (részlet) (La chambre claire : Note sur la photographie', Gallimard/Seuil/Cahiers du cinéma, Paris, 1980)

Elias Canetti: A hallás iskolája (részlet)

Vilém Flusser: A fotográfia filozófiája (részlet) (Towards a Philosophy of Photography. Für eine   Philosophie der Fotografie, Göttingen: Edition Flusser im Verlag European Photography, 1984.)

Copyright © 2011 Departamentul de Literatura Maghiară, Specializarea de limba şi literatura maghiară, Universitatea Babeş–Bolyai, Cluj-Napoca

Site creat de Weblap.ro