< Înapoi la pagina specializării

acum 6 ani

Finlanda 100 şi finlandeza B 25 la Universitatea Babeş-Bolyai

Conferință aniversară

În zilele de 27-28. octombrie 2017 specializarea de Limbă şi literatură finlandeză B sărbătoreşte 25 de ani de la lansare, şi cu aceeaşi ocazie se sărbătoresc şi cei 100 de ani de independenţă ai Finlandei. Colocviul dedicat acestor evenimente este organizat împreună cu ambasada Finlandei la Bucureşti, reprezentată de d-na ambasador Päivi Pohjanheimo, şi Agenţia Naţională a Educaţiei din Finlanda (EDUFI). Programul celor două zile include discursuri, prezentări şi workshopuri ţinute de profesori de finlandeză de la Facultatea de Litere a Universității Babeș-Bolyai şi de invitaţi de la diferite universităţi din Finlanda, Ungaria, Slovacia, Cehia şi Lituania.
Programul conferinței.

Copyright © 2011 Departamentul de Literatura Maghiară, Specializarea de limba şi literatura maghiară, Universitatea Babeş–Bolyai, Cluj-Napoca

Site creat de Weblap.ro