< Înapoi la pagina specializării

Noutăţi

Pagina principală / Ştiri, evenimente /

acum 9 ani

Festivitate de deschidere a anului universitar

Festivitatea de deschidere de an la Facultatea de Litere va avea loc în data de 28. septembrie de la ora 10 în sala Eminescu. Conferinţa festivă va fi ţinută de prof. dr. Ioana Both, directoarea Departamentului de Literatură Română şi Teoria Literaturii cu titlul:

Ce este un profesor de literatură și ce facem cu el? Cîteva reflecții în loc de o definiție, în memoria Ioanei Em. Petrescu (28.12.1941 – 1.10.1990)

Conferinţa de deschidere a secţiei maghiare va avea loc în aceaşi zi de la ora 14 în sala Kisch şi va fi ţinutţ de prodecanul facultăţii, conf.dr. Fazakas Emese.

Vă aşteptăm, cu drag!

Copyright © 2011 Departamentul de Literatura Maghiară, Specializarea de limba şi literatura maghiară, Universitatea Babeş–Bolyai, Cluj-Napoca

Site creat de Weblap.ro