< Înapoi la pagina specializării

Noutăţi

Pagina principală / Ştiri, evenimente /

acum 6 ani

Decernarea premiilor Sesiunii științifice a studenților

19 iunie 2018

Decernarea premiilor Sesiunii științifice a studenților, masteranzilor și doctoranzilor va avea loc marți, 19. iunie la ora 12 în sala Eminescu.

Conferința de deschidere va fi susținută de doamna Lect. univ. dr. Corina Croitoru (Despre vârstele cercetării și ale cercetătorilor). În acest an Juriul Studențesc a nominalizat-o pe domnișoara Andreea Elisa Roff: ea va susține mini-conferința rezervată celei mai convingătoare prezentări. În cadrul evenimentului de mâine vor fi premiați și acei studenți care au avut rezultate remarcabile în cercetare în perioada ianuarie-iunie 2018 și au fost nominalizați de departamente în acest sens.

În 2018 studenții și doctoranzii Facultății de Litere au avut rezultate remarcabile, participând la mai multe colocvii sau conferințe naționale și internaționale. Lista completă aici.

Copyright © 2011 Departamentul de Literatura Maghiară, Specializarea de limba şi literatura maghiară, Universitatea Babeş–Bolyai, Cluj-Napoca

Site creat de Weblap.ro