< Înapoi la pagina specializării

acum 7 ani

Conferinţa Ştiinţifică a Doctoranzilor

12 mai 2017

Şcoala Doctorală Studii de Hungarologie organizează Conferinţa Ştiinţifică al Doctoranzilor şi în anul 2017. Aşteptăm lucrări ştiinţifice aparținând mai multor domenii precum: lingivstică, literatură, etnografie, jurnalistică până la data de 21 aprilie.

Conferinţa va avea loc în sala de conferinţă a Societăţii Muzeului Ardelean (str. Napoca, nr. 2-4) în data de 12 mai, începând de la ora 9. Tot în acest cadru vor fi prezentate și lucrările doctoranzilor facultăţii de istorie. Sperăm că vom avea lucrări şi prezentări remarcabile precum în anii precedenţi.

Lucrările vor fi apreciate de un juriu avându-l ca preşedinte pe domnul conf. univ. dr. T. Szabó Levente. Lucrările proeminente vor fi publicate în al patrulea volum al Şcolii Doctorale Studii de Hungarologie.

Copyright © 2011 Departamentul de Literatura Maghiară, Specializarea de limba şi literatura maghiară, Universitatea Babeş–Bolyai, Cluj-Napoca

Site creat de Weblap.ro