< Înapoi la pagina specializării

Pagina principală / Ştiri, evenimente /

acum 7 ani

A apărut noul volum a Școlii Doctorale de Hungarologie

Prezentul volum, intitulat Események, folyamatok, szövegek [Evenimente, curente, texte] conţine studii selectate din cele prezentate la Sesiunea Ştiinţifică a Doctoranzilor (Şcoala Doctorală de Hungarologie) în 2016. Volumul este al treilea din serie: în 2014 dr. Vilmos Keszeg a editat studiile din cadrul Sesiunii Ştiinţifice în volumul intitulat Folyamatok, szövegek, események [Curente, texte, evenimente], iar în 2015 dr. Vilmos Keszeg şi József Kerti au redactat volumul de studii sub titlul Szövegek, folyamatok, események [Texte, curente, evenimente]. Prezentul volum a fost îngrijit de dr. Vilmos Keszeg, András Benke şi Renáta Bilibók. Prima parte conţine 13 de studii, iar partea a doua rezumatele tezelor de doctorat susţinute în 2016. Seria apare la Editura Egyetemi Műhely, editură care funcţionează sub egida Societăţii Bolyai din Cluj-Napoca.

Copyright © 2011 Departamentul de Literatura Maghiară, Specializarea de limba şi literatura maghiară, Universitatea Babeş–Bolyai, Cluj-Napoca

Site creat de Weblap.ro