< Înapoi la pagina specializării

Pagina principală / Ştiri, evenimente /

acum 13 ani

Se lansează Caietul de lucru

Se lansează Caietul de lucru al unui grup de cercetare în cadrul programului de masterat „Studii de lingvistică și literatură maghiară”

14 decembrie 2010, orele 18, UBB, Facultatea de Litere, sala Dézsi

La serata literară a Colegiului Invizibil va fi lansat Caietul de lucru al unui grup de cercetare în cadrul programului de masterat „Studii de lingvistică și literatură maghiară”. Caietul a apărut ca o anexă a revistei Látó, 2010/7 (iulie).

Numărul revistei va fi prezentat de Zsuzsanna Deák și Orsolya Szűcs, studenți ai Colegiului Invizibil.

Autorii studiilor, Conf. Univ. Dr. István Berszán și patru masteranzi ai grupului, Mónika Kovács, Zsófia Köllő, Judit-Eszter Szabó și Réka Varga se întâlnesc la o masă rotundă cu Zsolt Láng, redactor la revista Látó, invitatul serii.

Copyright © 2011 Departamentul de Literatura Maghiară, Specializarea de limba şi literatura maghiară, Universitatea Babeş–Bolyai, Cluj-Napoca

Site creat de Weblap.ro