< Înapoi la pagina specializării

Noutăţi

Pagina principală / Ştiri, evenimente /

acum 14 ani

Artă și orientare în timp. Exerciții de lectură și scriere ale Cărții de teren

Serie de cursuri, seminarii și ateliere practice pentru studenții universității de artă Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, Budapesta (atelierele la Stânca Zânelor) cu István Berszán

25–29 octombrie 2010

Artă și orientare în timp. Exerciții de lectură și scriere ale Cărții de teren. Serie de cursuri, seminarii și ateliere practice pentru studenții universității de artă Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, Budapesta (atelierele la Stânca Zânelor)

Prezentare și conducerea atelierelor: István Berszán

Programul workshopului prezintă cercetarea practică a practicilor culturale pentru studenții și doctoranzii MOME. Prezentările și atelierele se bazează pe un program de ceretare inceput în anii 90 în care spațiul evenimențialului cultural este investigat din perspectiva lecturii și scrierii ca orientări practice/etice în timp.

Copyright © 2011 Departamentul de Literatura Maghiară, Specializarea de limba şi literatura maghiară, Universitatea Babeş–Bolyai, Cluj-Napoca

Site creat de Weblap.ro