< Înapoi la pagina specializării

24 mai, 2016, sala Popovici

acum 3 ani

Burse ERASMUS 2016/17

Depunerea aplicatiilor intre 18-21 aprilie a.c.

acum 3 ani

Miturile si povestile noastre

Invitati: Péter GYÖRGY (ELTE) si scriitorul Gábor VIDA

acum 6 ani

Studentul nostru, Ferenc André este campionul Primului Concurs Transilvanean de Slam Poetry

Concursul a fost organizata in data de 21. iulie 2013 in cadrul Festivalului Peninsula. Au participat castigatorii concursurilor de slam poetry din Oradea, Cluj, Tg.-Mures si Sfantu Gheorghe. Suntem mandri de el!

acum 6 ani

Zilele porţilor deschise ale departamentului

Pe data de 16-17 mai vom sărbători cele 140 de ani ale departamentului prin zilele porţilor deschise.

Balul Bobocilor la Litere, sectia maghiara

27 Noiembrie, de la ora 19 in sala Eminescu, afterparty la Gambrinus de la ora 22.

acum 7 ani

Copyright © 2011 Departamentul de Literatura Maghiară, Specializarea de limba şi literatura maghiară, Universitatea Babeş–Bolyai, Cluj-Napoca

Site creat de Weblap.ro