Gábor Csilla a Reformation Research Consortium éves konferenciáján

Erre Koppenhágában került sor.

2016. május 26–28. között Koppenhágában került sor a Reformation Research Consortium(RefoRC) hatodik éves konferenciájára ’Church’ at the time of the Reformation – Invisible community, visible parish, confession, building…?címmel, amelyen Gábor Csilla, intézetünk munkatársa is részt vett. Angol nyelvű előadásában (címe Where is the true church? Arguments, roles, games in a 17th century polemic) a Pázmány Péter és Pécsváradi Péter között több fordulóban lezajlott egyháztani vitát elemezte teológia-, politika-, retorika- és kommunikációtörténeti összefüggésben.

A Babeş-Bolyai Tudományegyetem 2016-ban csatlakozott a Refo500 nemzetközi platformhoz, Megtalált, elfeledett, újrahasznosított hagyományok. Reformációk és (újra)értelmezett Í(í)rás, kegyesség, identitás és társadalmi változás a keleti és nyugati kereszténység találkozásának mezsgyéjéncímű projektjével pedig tagja lett a kutatási konzorciumnak.